Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucunda, Haziran ayı başında başlayan normalleşme süreci ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığınca Gençlik Merkezleri, Gençlik Kampları ve Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemler belirlendi.

Belirlenen önlemler çerçevesinde, Gençlik Kamplarının kamp kapasiteleri de azaltılarak faaliyete geçmesine karar verildi.

Bu kapsamda; Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Efeler Gençlik Kampı 15 Haziran 2020 tarihinde kapılarını gençlere açarak ilk kampçılarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Misafirlerini bekleyen Efeler Gençlik kampının, temizlik ve dezenfekte işlemleri tamamlanarak, kamp esnasında da maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek kampların gerçekleştirilmesi planlandı.

Efeler Gençlik Kampı’nda alınan önlemler kapsamında;

* Yemek hizmetinin tek kullanımlık çatal kaşık kullanılarak kumanya şeklinde verilmesi,

* Güvenlik, temizlik ve yemekhane personelleri ve çalışanlarının kamp dönemlerinde kalıcı olarak mekanda konaklamalarının sağlanması,

* Katılımcı gençler için maske, dezenfektan, sabun ve kişisel temizlik ve bakım ürünlerinin yanısıra her türlü bilgilendirici materyal dağıtılması,

* Katılımcı gençlerin tek kişilik odalarda kalarak fiziksel mesafeyi koruyan faaliyetlerde yer almaları sağlanması gibi tedbirler uygulanacaktır.

Efeler Gençlik Kampında gerçekleştirecek kamplarda gençlerin unutulmaz üç gün geçirmeleri için gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmış olup, yaz boyunca farklı yaş gruplarından oluşan kız ve erkek gruplarına kamp hizmeti verilecektir.

Başvurular bireysel olarak Aydın Gençlik Merkezi’ne yapılacak olup, katılımcı gençlerin bireysel sağlık bilgileri, koronavirüs ile ilgili kendilerine yöneltilecek sorulardan oluşan formu doldurmaları ve var ise son birkaç gün içinde yapılmış test sonuçlarını ibraz etmeleri istenecektir.

Güvenlik, temizlik ve yemekhane personeli gibi çalışanların kamp dönemlerinde her türlü tedbiri alarak, kalıcı olarak mekanda konaklamalarının temini sağlanacak.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap FİLLİKÇİOĞLU "kampçıların bu süreçte en iyi şartlarda ağırlanacağını belirterek, maske, mesafe ve hijyeni unutmuyoruz, gençlerimizi kampımıza bekliyoruz."