Aydın Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübümüz Aydın’da ilk defa kadınlar bölgesel ligine katılarak, Aydın’da bir İlke imza attı. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun düzenlediği müsabakalarda ilk maçına çıkan takım, İzmir Büyükşehir Belediye takımı ile Atatürk Spor Salonumuzda karşı karşıya geldi.

Aydın'ın spor tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği maç öncesinde taraftarlar, takımlarına moral vermek amacıyla salonu doldurarak coşkulu bir atmosfer yarattılar. Maçın başlama düdüğüyle birlikte ise tribünlerden yükselen tezahüratlar, heyecanın doruklara çıkmasına neden oldu

İlk periyotta başa baş bir mücadele sergileyen Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Takımımız, hücumda etkili performans sergileyerek sayılar buldu. Savunmadaki sıkı çalışmalarıyla dikkat çeken takım, seyircileriyle birlikte maça damgasını vurdu.

karşılarında tecrübeli bir rakip olan İzmir Büyükşehir Belediye Spor'a karşı mücadele eden Aydın ekibi, zorlu geçen karşılaşmanın sonunda az bir farkla mağlup ayrıldı. Genç ve dinamik oyunculardan oluşan Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Basketbol Takımı, ortaya koydukları performansla izleyenlere heyecanlı anlar yaşattılar.