İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve 34 branşta eğitim verilecek olan yaz spor okullarının açılış töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Atatürk Spor Salonumuzda gerçekleşen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından İl Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu’nun açılış konuşması ile devam etti. İl Müdürümüz, ''Bugün ülkemizin tüm illerinde GSB Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Yaz Spor Okulları açılışı gerçekleştiriliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm yaz boyunca ilimiz spor tesislerinin kapılarını gençlerimiz için açıyoruz ve onları sporla buluşturuyoruz. Gençlerimize 17 ilçemizde yaz spor okullarımız ile hizmet vereceğiz. Yaz spor okullarının tüm gençlerimize ve onları yetiştirecek olan antrenörlerimize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Konuşmaların ardından halk oyunları, cimnastik ve karate gösterileri sahnelendi. Veliler gösterilere büyük ilgi gösterdi ve alkışlarla destek verdi. Törenin sonunda veliler ve öğrenciler, branş kayıtlarını yaptırdı.

İl Müdürlüğümüz bünyesindeki spor tesislerimizde, atletizm, yüzme, voleybol, basketbol, futbol, atıcılık, badminton, tekerlekli sandalye basketbol, bilardo, bisiklet, bocce, boks, jimnastik, eskrim, fitness, floor curling, güreş, halk oyunları, halter, hemsball, hentbol, judo, karate, kick boks, masa tenisi, okçuluk, oryantring, rekreatif, satranç, step aerobik, taekwondo, tenis, wellness ve wushu gibi 34 branşta uzman antrenörler eşliğinde ücretsiz eğitimler verilecek.