Üst Minik, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasından madalyalarla dönen sporcular, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Spor Şube Müdürü Serdar Küçük, Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, Aydın Bölge Antrenörü ve Milli Takım antrenörümüz Yavuz Kılıç ile Nazilli’de aktif boks faaliyetinde bulunan kulüplerin Onursal Başkanı, Uluslararası boks hakemi ve Boks il temsilcisi Aziz Kılıç bulundu. 

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı’nın faaliyet takviminde yer alan Üst Minik, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 28 Ocak – 02 Şubat 2020 tarihleri arasında Çankırı’da gerçekleştirildi.
            Türkiye genelinden birçok sporcunun katıldığı şampiyonaya Aydın’ın başarılı boksörleri damga vurdu. Aydın’da yetişen başarılı sporcular 1 şampiyonluk, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük dereceleri ile Aydın’ın gurur kaynağı oldu.

Meryem Türkiye Şampiyonu Oldu

            Yıldız Kadınlar kategorisi 70 kg. sikletinde mücadele eden Boksör Meryem Kaçar Türkiye Şampiyonu oldu ve Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazındı.
Yıldız kadınlar 75 kg. sikletinde ringe çıkan Fatma Kadıköylü Türkiye 2’ncisi, 46 kg. sikletinde ise Buse Sağlan Türkiye 2’ncisi oldu.
Genç kadınlar 51 kg. sikletinde Hülya Batur Türkiye 3’üncüsü, üst minik kadınlar 44 kg. sikletinde mücadele eden Simge Bekler ise Türkiye 3’üncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. 

Fillikçioğlu’ndan Tebrik ve Hediye

            Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu Çankırı’da gerçekleştirilen Üst Minik, Yıldız ve Genç Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında derece elde sporcularla antrenörleri Yavuz Kılıç’ı tebrik edip, sporculara spor çantası hediye etti ve katılacakları şampiyonalarda başarılar diledi.

Antrenör Yavuz Kılıç, İl Müdürü Fillikçioğlu’na boks sporuna ve sporcularına desteklerinden dolayı isminin yazılı olduğu masa isimliğini kendilerine armağan etti.