AYDIN GENÇLİK MERKEZİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

...

13 TEMMUZ 2017 / Gürkan KURFALI
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 81 ilin Gençlik Merkezlerinde ‘’Gençler Asla Unutmaz’’ sloganı ile başlattığı 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Aydın’ da tüm hızıyla devam ediyor.

Aydın Gençlik Merkezi’ nin gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler 11.07.2017 Salı günü 15 Temmuz' da Muğla'nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın konakladığı otele helikopterlerden ateş açılmasının ardından çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Nedip Cengiz EKER' in ailesini ziyaret ile başladı. Duygusal anların yaşandığı ziyarette şehit polis memurunun babası Nihat EKER gönüllü gençlere o kara geceyi anlattı. Gönüllü gençlerde şehit polis memurunun ailesine Aydın Gençlik Merkezinde ''15 Temmuz Şehidi Nedip Cengiz EKER köşesi'' yapacakları sözünü verdi.

Aydın Gençlik Merkezi, etkinlikler kapsamında 12.07.2017 Çarşamba günü Köşk İlçe Müftülüğü bünyesindeki yaz okullarında eğitim ve öğretim gören gençler ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen ziyarette Aydın İl Müftülüğü Din Eğitimi Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Halil İbrahim Uludağ tarafından Köşklü gençlere "Bir Kahramanlık Destanı 15 Temmuz" konulu konferans verdi. Gerçekleştirilen konferans sonrasında köşklü gençler 15 Temmuz Şehitleri Resim Sergisini gezme şansı buldular.

Aydın Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler 13.07.2017 Perşembe günü Aydın Efeler İlçesine bağlı Dükkanönü Camiinde Yaz Kuran Kuran kursuna katılan yaklaşık 36 öğrenciye gerçekleştirilen ziyaret ile devam etti. Gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının hazırladığı 15 Temmuz Şehitler filmi izletildi. Bunun yanı sıra öğrencilere Aydın Gençlik Merkezi tarafından yaz kuran kurslarına katıldıkları içinde tişört hediye edildi. Etkinlikler 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü Aydın Atatürk Kent Meydanında sona erecek.