Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanlığı’nın faaliyet programında yer alan Okul Sporları Gençler A Bilek Güreşi Grup müsabakaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 28-29 Aralık 2021 tarihleri arasında Efeler Atatürk Spor Salonu’nda düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün organize ettiği katılım ve ilginin yoğun olduğu müsabakalara ülke genelinde 10 il ve yüzlerce kız ve erkek sporcu katıldı. Efeler Atatürk Spor Salonumuz’da 28 Aralık 2021 Salı günü başlayan bilek güreşi grup müsabakaları 29 Aralık 2021 Çarşamba günü çekişmeli geçen mücadeleler ile tamamlandı.

Sağ ve sol bilek kategorilerinde farklı silkletlerde yarışan kız ve erkek sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için kıyasıya bir mücadele sergilediler.

Aydınlı Sporcular Finallere Adını Yazdırdı

Sol Kol kategorisinde yarışan erkeklerde;

55 kg da Umut Deveci 2.

75 kg da Hüseyin Yıldız 3.

80+kg da Süleyman Şaylı 4.

Sağ Kol kategorisinde yarışan erkeklerde;

55 kg da Umut Deveci 4.

75 kg da Orhan Demir 1.

80+kg da Süleyman Şaylı 4.

Sol Kol kategorisinde yarışan kızlarda;

45 kg da Azra Şenkal 1.

70 kg da Nazar Karabacak 1.

70+kg da Esra Kılıç 3.

Sağ Kol kategorisinde yarışan kızlarda;

45 kg Azra Şenkal 1.

70 kg Nazar Karabacak 1.

70+ Esra Kılıç 4.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporcu ve takımlara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından başarı belgesi ve madalya takdim edildi.

Sporcuları Aydın’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu; grup müsabakalarına katılan tüm sporcuları tebrik etti ve derece elde eden sporculara Türkiye Şampiyonasında başarılar diledi.