Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uzman antrenörler eşliğinde pandemi dönemi süresince vatandaşlara online spor kurslarının başladığını duyurdu.

            Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, durağan yaşamın insan sağlığı üzerindeki etkilerine karşı, evlerinde hareketsiz kalan vatandaşlarımızın fiziksel etkinlik yapmaları amacıyla çeşitli sportif aktiviteler ve sağlıklı yaşam kursları verilerek pandemi sürecini bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde geçirmeleri için kurumun sosyal medya aracılığıyla canlı yayın ile spor kursları başladığı belirtildi.

Online Spor Kursuna Katılım Başvuruları

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait E-GENÇ bilgi sistemi http://e-genc.gsb.gov.tr/EGenc/OnlineEgitim/OnlineEgitimBasvur#step-1 adresi üzerinden 13 – 29 yaş arası gençler kayıt yaptırarak Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sosyal medya hesapları üzerinden online spor kurslarına takip edebilecekler. Ayrıca yaş aralığında olmayan vatandaşlarımız da Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait sosyal medya hesaplarını (facebook: @aydingsim – twitter: @Aydin_GHSIM – instagram: gsb_aydin) üzerinden haftalık program dahilinde canlı yayın ile yapılan spor kurslarını takip edebilecekler.

Online Spor Kursu Programı

            Eğitim kapsamında haftalık düzenlenecek olan online spor kursu programı; Pazartesi 14.00 cimnastik, 16.00 taekwondo, Salı 14.00 aerobik, 16.00 halk oyunları, Çarşamba 14.00 fitness, 16.00 masa tenisi, Perşembe 14.00 satranç, 16.00 voleybol, Cuma 14.00 okçuluk ve 16.00 hentbol spor kurslarına sosyal medya üzerinden canlı yayın ile vatandaşlar takip edebilecek.