ŞAMPİYON CENGİZ’E ANLAMLI KARŞILAMA

U23 Grekoromen Dünya Güreş Şampiyonu Cengiz Arslan Memleketine Döndü.

21 KASIM 2018 / Gürkan KURFALI
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Romanya'nın Bükreş kentinde düzenlenen U23 Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Aydınlı milli güreşçi Cengiz Arslan, Türkiye'nin göğsünü kabarttı. Dünya şampiyonu güreşçi memleketinde coşkuyla karşıladı.

72 kiloda mindere çıkan Arslan, finalde karşılaştığı Avrupa şampiyonu rakibi Gürcü Ramaz Zoidze'yi (2-1) yenerek altın madalyayı kazında.

Aydın’ın Germencik İlçesinde yaşayan Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Dünya Şampiyonu Arslan için Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde karşılama töreni yapıldı. Güreşçiler ve Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Mikail Kavaklı tarafından karşılanan Milli Sporcu Arslan’ın boynuna çiçek takıldı.

Aydın’daki uçak kazası nedeniyle sade bir karşılanan Arslan, Sporcu Eğitim Merkezi güreşçileri tarafından omuzlara alınarak havaya atılarak başarısı kutlandı.

Dünya şampiyonu güreşçi Cengiz Arslan’ı başarısından dolayı tebrik eden Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Mikail Kavaklı, “Cengiz, geçen dönem Avrupa ikincisi olmuştu. Geçen hafta da Bükreş’te yapılan şampiyonada Dünya Şampiyonu olarak ilimize ayrı bir madalya getirerek bizi gururlandırdı. Sporcu Eğitim Merkezinde 40 tane öğrencimiz daha var. Onlarda Cengiz’in yolunda giderek ilimizi gururlandırarak bayrağımızı göndere çekmelerini bekliyoruz. Cengiz’i tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel başarılara imza atarak ülkemizi, Aydınımızı temsil etme noktasında başarılar diliyorum” dedi.

ARSLAN MADALYASINI ÜLKESİNE HEDİYE ETTİ

Coşkulu karşılama töreninden duyduğu memnuniyeti dile getiren milli güreşçi Arslan, “Ben aldığım dereceden çok mutluyum. Çok huzurluyum. Hocalarıma, arkadaşlarıma beni seven, dua eden herkese teşekkür ediyorum. Nuri hocamın üzerimde emeği çok var. Allah bin kere razı olsun ondan. Güreş sporuna çok ufak yaşta başladım. Yani biz bunu bir meslek olarak görmedik. Hep bir hevesti ve heyecan vardı. Emeklerimiz boşa çıkmadı. Madalyamı da ülkeme armağan ediyorum” dedi.

Milli sporcu Arslan, hedefinin olimpiyatlara katılmak olduğunu söyledi.