AYDIN’DA BOKS HEYECANI SONA ERDİ

...

11 KASIM 2017 / Yusuf YEŞİLYURT
HABERİNFOTOĞRAFLARI


Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı’nın 2017 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 1. Grup Müsabakaları Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Efeler Atatürk Spor Salonunda 06 – 10 Kasım 2017 tarihlerinde arasında tamamlandı.

Aydın’da beş gün süren şampiyona 24 ilden 80 sporcunun katımıyla gerçekleştirildi. Müsabakaları Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir ÇEKER ve İl Müdürlüğü şube müdürleri yanı sıra vatandaşlar ve sporcular izledi. 

Aydın’dan 5 Madalya

Aydın’ı temsilen katılan 7 sporcumuzdan 5’ü kürsüye çıkarak madalya kazandı ve Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil etmeye hak kazandılar. 56 kg.da Muhammet TOBBAŞ 2’nci, 81 kg.da Hamdi KUZGUN 2’nci, 75 kg.da Ramazan GÜNEY 3’üncü, 91 kg.da Erkan YARDIMCI 3’üncü ve +91 kg.da Ömer Çağrı KARSAK 3’üncü olarak ilimizi en iyi şekilde temsil ettiler.

Derece Elde Eden Sporcular

  52 Kg. Sıkletinde; 1’inci Hamza KARTAL (Bursa), 2’nci Serdar ABAY (İstanbul), 3’üncüler Burhan ŞAHİN (Uşak) ve Hasan ELÇİN (Denizli) oldu.

56 Kg. Sıkletinde; 1’inci Selçuk EKER (İstanbul), 2’nci Muhammet TOBBAS (Aydın), 3’üncüler Ramazan OLUCAK (Bursa) ve Kazım GÜRKAN (Eskişehir) oldu.
60 Kg. Sıkletinde; 1’inci İbrahim GÖKÇEK (Ankara) 2’nci Hakan DOĞAN (İstanbul), 3’üncüler Cumali AZİZ (Bursa) ve Soner MUGLU (İzmir) oldu.
64 Kg. Sıkletinde; 1’inci Volkan GÖKÇEK (İstanbul), 2’nci Yasin YILMAZ (Bursa), 3’üncülüler Deniz KIRIKOĞLU (Muğla) ve Ferdi ALTUN (Yalova) oldu.
69 Kg. Sıkletinde; 1’inci Serhat GÜLER (Bursa), 2’nci Taner TEMEL (Balıkesir), 3’üncüler Yunus Emre BATMAN (İstanbul) ve Alperen Aslan ÖZÇELİK (Ankara) oldu.
75 Kg. Sıkletinde; 1’inci İhsan ERDOĞAN (Bursa) 2’nci Gıdaıat MUSAEV (Antalya), 3’üncülüer Sorowh ROLWAYI (Eskişehir) ve Ramazan GÜNEY (Aydın) oldu.
81 Kg. Sıkletinde; 1’inci Gençkan YAĞMUR (İstanbul), 2’nci Hamdi KUZGUN (Aydın), 3’üncüler Akın TUNÇKILIÇ (Erzurum) ve Beytullah CAN (Antalya) oldu.
91 Kg. Sıkletinde; 1’inci Muhammet Baki YALÇIN (İstanbul), 2’nci Anıl CEYLAN (Antalya), 3’üncüler Erkan YARDIMCI (Aydın) ve Mehmet TOPAL (Eskişehir) oldu.
+91 Kg. Sıkletinde; 1’inci Eren UZUN (İstanbul), 2’nci Yusuf AÇIK (Bursa), 3’üncüler Ömer Çağrı KARSAK (Aydın) ve Nuri ARIK (İzmir) oldu.

Müsabakaların sonucunda derece elde eden sporculara Türkiye Boks Federasyonu tarafından madalya takdim edildi. Ayrıca dereceye giren sporcular Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.