FEDERASYON TALİMATLARI

  Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği 14.12.2019 tarihli ve 30978 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, Anılan Yönetmelik gereğince, federasyonlar tarafından hazırlanan sporcu lisans, vize ve transfer talimatları yayımlanarak uygulanmaya başlanmıştır. Buna göre federasyonlar talimatları aşağıda belirtilmiştir.

  Haberi Oku

  AYDIN GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE HES (HAYAT EVE SIĞAR) KODU UYGULAMASI BAŞLADI.

  COVİD-19 salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında sporcularımızın ve vatandaşlarımızın sağlığı için il ve ilçe müdürlüklerimize, gençlik merkezlerimize, yurtlarımıza ve tüm spor salonlarımıza girişlerde HES kodu sorgulaması yapılacaktır.

  Haberi Oku

  "BEACTİVE" AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİK GÜNLERİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

  Bu yıl Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde 81 ilimizde yapılacak olan “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri” düzenlenecek.

  Haberi Oku

  BAŞARILI SPORCULAR ÖZEL OKULLARDA ÜCRETSİZ OKUYACAK

  Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrencilerin okula girişleri ile ilgili şartlar belli oldu.

  Haberi Oku

  İL MÜDÜRÜMÜZ FİLLİKÇİOĞLU'NDAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

  Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu ''30 Ağustos Zafer Bayramı'' dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

  Haberi Oku

  OTİZMLİ GENÇLERİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ

  30 Ağustos Zaferi'nin 98. yıl dönümü Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından çeşitli etkinlikler ile kutluyoruz.

  Haberi Oku

  YENİ ANTRENÖR EĞİTİM SİSTEMİNDE TEMEL EĞİTİM BAŞLIYOR

  Antrenörlere ve antrenör adaylarına müjde! Antrenör Eğitimi Programı Temel Eğitimi, Anadolu Üniversitesi işbirliğinde uzaktan eğitimle başlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla teorik ve pratik eğitim olmak üzere 2 aşamalı eğitim düzenleyecek.

  Haberi Oku

  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

  Kurtuluş savaşımızın zaferle taçlandırıldığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Büyük Taarruz Başkumandan Meydan Muharebesi Zaferi’nin 98. Yıl dönümü Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler ile kutlanacaktır.

  Haberi Oku

  İL SPOR MERKEZLERİ VE İL ENGELLİ SPOR MERKEZLERİ AÇILDI

  İl spor merkezileri ile il engelli spor merkezlerinin durumuna değinen Bakan Kasapoğlu, “Bakanlığımızın il spor merkezleri ve il engelli spor merkezlerimiz pandemi nedeniyle bir müddettir kapalı. Birkaç gün önce halı sahalarımızı İçişleri Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığımızın belirlediği tedbirler çerçevesinde halkımızla buluşturduk. Orada sistem güzel bir şekilde işlemeye başladı. Sporcularımız için önemli bir yer haline gelen il spor merkezleri ve il engelli spor merkezlerimizi bahsettiğim tedbirler çerçevesinde 17 Ağustos'tan itibaren halkımızla buluşturacağız." ifadelerini kullandı.

  Haberi Oku

  TÜM BRANŞLAR TEDBİRLİ OLARAK SPORA DÖNÜYOR

  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun 29.07.2020 tarihinde Twitter’den yapmış olduğu açıklamaları ve Spor Hizmetler Genel Müdürlüğü’müzün almış olduğu karar doğrultusunda, pandemi süreci ile ilgili Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nca getirilen kurallar ve spor federasyonlarınca branşa özgü belirlenen kurallar dikkate alınarak, 04.08.2020 tarihi itibariyle tüm branşlarda, belirlenmiş tedbir ve kurallara uygun şekilde antrenmanlara başlanabileceği kararı alınmıştır.

  Haberi Oku

  AYDIN'LI SPORCULAR 15 TEMMUZ SANCAK KOŞUSUNDA

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl düzenli olarak yapılması planlanan "Sancak Koşusu" 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 22.00'da tüm illerde aynı anda başlayacak. Tüm illerde olduğu gibi Aydında da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında sancak koşusu yapılacaktır.

  Haberi Oku

  SPOR YAPALIM SAĞLIKLI YAŞAYALIM

  Aydın Genlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından 13.07.2020 Pazartesi günü itibariyle Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nda haftanın 5 günü sportif aktiviteler ve sağlıklı yaşam programı başlatılmıştır.

  Haberi Oku

  AYDIN VALİSİ SAYIN HÜSEYİN AKSOY İL MÜDÜRÜMÜZ CENAP FİLLİKÇİOĞLU'NU ZİYARETTE BULUNDU.

  Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kocaeli’den Aydın Valiliği’ne atanan Vali Sayın Hüseyin Aksoy, İl Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu'nu ziyarette bulundu.

  Haberi Oku

  ADÜ GENÇ OFİS AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR.

  Binlerce öğrencinin yetişkin rollerine hazırlanıp sosyalleştiği 60'ın üzerindeki öğrenci topluluklarının verimliliklerini artırmak, kendi aralarındaki diyalog ve iş birliğini geliştirmek sporun ve sanatın birleştirici ve geliştirici gücünün kullanılması amacıyla Adnan Menderes Üniversitesinde bulunan ADÜ Park alanında açılması planlanan “Gençlik Merkezi Genç Ofis” projesinde sona gelindi.

  Haberi Oku

  EFELER GENÇLİK KAMPI 15 HAZİRANDA KAPILARINI AÇIYOR.

  Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucunda, Haziran ayı başında başlayan normalleşme süreci ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığınca Gençlik Merkezleri, Gençlik Kampları ve Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemler belirlendi.

  Haberi Oku

  AYDIN’DA ONLINE SPOR KURSLARI DEVAM EDİYOR

  Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından pandemi sürecinde başlatılan online spor kursları aralıksız devam ediyor. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan uzman antrenörler eşliğinde pandemi sürecinde başlatılan online eğitimler belirlenen program kapsamında devam etmektedir.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER