İLİMİZ SPOR KULÜPLERİNİN DİKKATİNE;

Bilindiği üzere yeni spor kanununa göre spor kulüpleri beyannamelerini her yılın Mart ayı sonuna kadar vermesi gerekmektedir.

Beyannameler için 17.03.2023 tarihinde yani bugün E-devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi uygulamasında ekranlarımız aktif hale gelmiştir.

Spor Kulübü başkanları veya yönetim kurulu kararı ile belirlenen Danışman yetkisi verilen kişi E-devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi uygulanmasına giriş yaparak beyannamelerini verebilirler.

Not:  Beyannameyi dilekçe ile veren kulüpler Spor Bilgi Sistemi uygulanmasına giriş yaparak tekrardan beyannamelerini vereceklerdir.

Danışman yetkisini spor kulübü başkanları kendi E-devlet kullanıcılarından giriş yaparak "Danışman Ekle" sekmesinden yetki vereceği kişinin bilgileri ile yönetim kurulu kararının tarih ve sayısını girerek yetkili atayabilirler.

Aynı zamanda beyanname ekranlarının kullanımı ile ilgili görsel bir kılavuz hazırlanmış olup; kulüp başkanları ve danışmanlar kulüp işlemleri ekranına giriş yaptığında bu kılavuzu görebileceklerdir.

**Kulüpler en son beyanname çıktısı alacaklar 2 tane alıp birini il müdürlüğüne teslim etmeleri gerekiyor, kulüp dosyalarına koyulacaktır.

BEYANNAME GİRİŞ KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.