2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Basketbol Küçükler Kız Erkek Türkiye Birinciliği müsabakaları Aydın’ımızın ev sahipliğinde başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinesinde sporun tabana yayılması amacıyla ülke genelinde çeşitli branşlarda düzenlenen okullar arası turnuvalarımız, büyük heyecana sahne olmaya devam ediyor. Bu çerçevede Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinesinde Aydın'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Basketbol Küçükler Kız Erkek Türkiye Birinciliği müsabakaları, açılış seremonisi ile başladı. Ülke genelinden 8 ilden 8 erkek ve 7 kız olmak üzere 15 takımın, ter dökeceği şampiyonada genç sporcular hünerlerini sergileyecek. Mimar Sinan ve Atatürk Spor salonlarımızda oynanacak olan mücadele 5 gün sürecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından şampiyonanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu, turizm ve spor şehri olmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek “Küçükler Türkiye Basketbol birinciliği Aydın'da oluyor bu sene. Bugün açılışını gerçekleştirdik. Tabi 15 tane farklı illerden takımlarımızı Aydın'da misafir ediyoruz şu anda. Sporla ilgili şube müdürlerimiz ve basketbol il temsilciliğimiz misafirlerimiz ile ilgili tüm desteği veriyorlar. En iyi şekilde ev sahipliği yapmak için koşturuyorlar. Aydın'ı spor şehri yapmak için mücadelemiz ve çalışmalarımız devam ediyor” dedi.