15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ve GAZİLERİ HALK KOŞUSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

...

12 TEMMUZ 2017 / Gürkan KURFALI
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Aydın Valiliği’nin 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası programı etkinlikleri kapsamında Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Aydın’da “15 Temmuz Halk Koşusu” düzenledi.

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da 15 Temmuz Şehitlerini anma etkinlikleri devam ediyor. Aydın-İzmir karayolu Atatürk Devlet Hastanesi karşısında bugün saat 10.00’da başlayan 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Halk Koşusuna yaklaşık 200 vatandaş katıldı. İki kilometrelik halk koşusu Adnan Menderes Bulvarı Atatürk Kent Meydanında sona erdi.

Yarış sonunda Atatürk Kent Meydanında gerçekleştirilen ödül törenine Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve protokol üyeleri katıldı.

Ödülleri Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger'in Elinden Aldılar


15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Halk Koşusunun sona ermesiyle Atatürk Kent Meydanında gerçekleştirilen ödül töreninde erkeklerde 1’inci olan Mahmut Çiftçi, 2’nci Nasır Gökçeler, 3’üncü olan Seyfettin Kızılırmak ve kadınlarda 1’inci olan Zekiye Çelik, 2’nci olan Hatice İnger ve 3’üncü olan Esra Emre’nin ödülleri ve madalyaları Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger tarafından takdim edildi.