FİLENİN KÜÇÜK SULTANLARI KUPALARINI ALDI

...

9 ŞUBAT 2018 / Gürkan KURFALI
HABERİNFOTOĞRAFLARI
2017 -2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği turnuvası Aydın Lisesi Spor Salonunda Gazi Paşa Ortaokulu ile Söke Behiye Hanım Ortaokulu arasında oynanan final maçı ile tamamlandı.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Okullar Arası Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği Turnuvasına il genelinden 38 okul takımı katıldı. 20 Kasım 2017 tarihinde başlayan turnuva 08 Şubat 2018 tarihinde oynanan final maçının ardından Gazi Paşa Ortaokulunun şampiyonluğu ile tamamlandı.

Şampiyon Gazi Paşa Ortaokulu


Final maçında karşı karşıya gelen Gazi Paşa Ortaokulu ile Söke Behiye Hanım Ortaokulu maçının sonucunda Gazipaşa Ortaokulu 2-1’lik skor ile Küçük Kızlar İl Şampiyonu oldu. 

Üçüncülük mücadelesinde Hacı Celal Oto Ortaokulu ile Söke Çeltikçi Ortaokulu karşı karşıya geldi. Nefes kesen karşılaşmada Hacı Celal Oto Ortaokulu 2-0’lık skorla gülen taraf oldu. Bu sonuçla Efeler temsilcisi Okullar Arası Küçük Kızlar Voleybol Ligi’nde Aydın İl Üçüncüsü oldu. Final grubu müsabakalarında seyirciler okul takımlarını yalnız bırakmadı.

Okullar Arası Küçük Kızlar Voleybol İl Birinciliği turnuvasının ardından 1’inci Gazi Paşa Ortaokulu, 2’nci Söke Behiye Hanım Ortaokulu, 3’üncü Hacı Celal Oto Ortaokulu ve 4’üncü Söke Çeltikçi Ortaokulu oldu.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından derece elde eden takımlara kupa, sporculara madalya ve başarı belgesi takdim edildi.

Şampiyon olan Gazi Paşa Ortaokulu ile 2’nci olan Söke Behiye Hanım Ortaokulu ilimizi gruplarda temsil etmeye hak kazandılar.