15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ AYDIN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

...

16 TEMMUZ 2017 / Gürkan KURFALI
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da Aydın Valiliği’nin koordinatörlüğünde “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri gerçekleştirildi. 

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü etkinliklerin gerçekleştirileceği Atatürk Kent Meydanına platform kurulumu, ses sistemi ve led ekranların kurulumu görevini gerçekleştirdi. Ayrıca Milli Birlik Yürüyüşü öncesi Zafer Meydanında ve etkinliklerin yapılacağı Atatürk Kent Meydanında vatandaşlarımıza 10’ar bin Türk Bayrağı, tişört ve şapka dağıtımı gerçekleştirdi. Demokrasi nöbetinin tutulduğu meydanda vatandaşlarımıza su, çay ve çorba ikramı da yapıldı.

Zafer Meydanında başlayıp Adnan Menderes Bulvarı Kıbrıs Caddesinden dönülerek Atatürk Kent Meydanında son bulan Milli Birlik Yürüyüşüne Aydın Valisi Sn. Yavuz Selim Köşger, Aydın Protokolü, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, İl Müdürlüğü personelleri, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeller, STK’lar ve Aydınlı binlerce vatandaş katıldı.

Milli Birlik Yürüyüşünün ardından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Aydın Gençlik Merkezimize üye gençlerinden oluşan Halkoyunları ekibi, Sema gösterisi, Ney ve Şiir Dinletisi meydana gelen halkımıza ve gençlerimize coşkulu ve özel anlar yaşattı.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ve kurum personelleri Atatürk Kent Meydanında vatandaşlarımızla birlikte sabah ezanına kadar Demokrasi Nöbeti tuttu.