İL MÜDÜRÜ BEKİR ÇEKER, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’NÜN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE

MESAJ YAYIMLADI

15 TEMMUZ 2017 / Gürkan KURFALI
Yüce Yaradan Kelamında Yusuf dedi ki: “iş de bu şunun içindir”. Bilsin ki  ben ona arkasından hainlik etmedim. Gerçekten Allah hainlerin hilesini başarıya ulaştırmaz. Şüphesiz Allah inananları savunur. Çünkü  Allah hain ve nankörlerin hiçbirini sevmez buyuruyor.

Büyük Türk Milleti, tarihten gelen onurlu duruşunu göstererek kenetlenmiş ve tüm değerlerine sahip çıkarak kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş, vatanı ve kıblesi belli olmayan hainlere karşı 15 Temmuz gecesinde tokadını atmıştır.

Ülkenin kaderiyle, milletin kararıyla hiç kimsenin oynayamayacağını, milletin iradesinin üstünde hiçbir darbenin, hiçbir vesayetin ülkede hiçbir işgalin olmayacağı tüm dünyaya darbecilere darbe yapan millet olarak duyurduk.

15 Temmuz hain darbe kalkışmasında Türk halkı, tek yürek olarak büyük bir cesaretle darbecilerin karşısına çıktı. Tankların önünde durdu. Devlet kurumlarının ele geçirilmesini engellemek için vücudunu siper etti. Türk halkı, demokrasi dışı müdahalelere izin vermeyeceğini ortaya koydu. Türkiye’nin geleceğine silahlı terör örgütlerinin değil,  milli iradenin şekil vereceğini ispat etti.

Kurtuluş Savaşı veren Şehit ve Gazilerimizin fedakarlıkları hafızalarımızda yaşayacaktır. 15 Temmuz da bir Kurtuluş Savaşı'dır; Türk milletinin bağımsızlık zaferidir, mazlumun zalime inen yumruğudur.

Bu coğrafya ecdadımızın, şehitlerimizin kanıyla sulanarak bizlere emanet edildi. Bizler de bugünün insanları olarak ecdadımızdan aldığımız bu kutsal mirası, bu mukaddes toprakları inşallah bizden sonraki nesillere daha güçlü bir şekilde teslim etmeye kararlıyız. Bu nedenle 15 Temmuz’u UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ…

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün birinci yıl dönümünde, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını hiçe sayarak şehadete koşan 249 Aziz Şehidimizi rahmetle anıyor, kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunarak, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.