AYDIN’DAN ANADOLUNUN YILDIZLARI GEÇTİ

Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Ege Grup Müsabakaları Aydın'da Gerçekleştirildi.

13 ŞUBAT 2018 / Gürkan KURFALI
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Spor Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 2017 – 2018 Sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Ege Grup Müsabakaları 09 – 11 Şubat 2018 tarihleri arasında Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

Aydın 17 Takıma Ev Sahipliği Yaptı

Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton Grup Müsabakalarına kızlar kategorisinde Aydın, İzmir, Afyonkarahisar, Muğla, Kütahya, Eskişehir, Manisa ve Bilecik olmak üzere 8 takım ve erkekler kategorisinde ise Kütahya, İzmir, Afyonkarahisar, Aydın, Eskişehir, Muğla, Bilecik, Uşak ve Manisa olmak üzere 9 takım katıldı. Erkekler ve kızlar kategorilerinde toplam 17 takım mücadele etti.

Üç gün süren müsabakaların ilk gününde açılış seremonisi gerçekleştirildi. Açılış seremonisine müsabakalara katılan tüm takımlar ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Mikail Kavaklı katıldı.

Aydın İki Kategoride Namağlup Grup Lideri Oldu


Efeler Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleştirilen badminton grup müsabakalarında Aydın’ı temsil eden kızlar ve erkek takımlarımız maçlarını namağlup tamamlayarak grup lideri olmayı başardı ve bir üst tur olan çeyrek finale çıkmaya hak kazandı.

Erkekler kategorisinde bir üst tura çıkmaya hak kazanan diğer il takımları İzmir, Kütahya, Eskişehir, Manisa ve Uşak oldu. Kızlar kategorisinde ise bir üst tura Muğla, İzmir, Manisa, Eskişehir ve Kütahya takımları çıkmaya hak kazandı.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gruplara katılan tüm takım sporcularına katılım belgesi, üst tura çıkmaya hak kazanan takım sporcularına madalya ile başarı belgesi takdim edildi.