AYDINLI YUSUF YİNE DESTAN YAZDI

07-08 Ekim 2017 tarihlerinde Alaçatı’da düzenlenen Duatlon yarışlarında Yusuf Ateş Türkiye Şampiyonu oldu.

12 EKİM 2017 / Gürkan KURFALI
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanlığı tarafından 07-08 Ekim 2017 tarihlerinde Alaçatı’da düzenlenen Duatlon  yarışlarında 19-24 yaş grubunda Kuşadası Belediye Spor Kulübü triatleti Yusuf Ateş yine destan yazarak Türkiye Şampiyonu oldu.

EMANET BİSİKLETLE TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

Bisiklet ve koşu branşlarını içine alan macera tadında bir yarış olan duatlon sporu ile bir buçuk yıl önce tanışan Kuşadası Belediye Spor Kulübü sporcusu Yusuf Ateş, Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından 2016 yılında Muğla’nın Marmaris ilçesinde yapılan ve 20 kulüpten 350 sporcunun katıldığı Duatlon Türkiye Şampiyonası’nda 19-24 yaş kategorisinde ter döktü. İlk kez duatlon sporunda yarışan Ateş imkanı olmadığı için alamadığı bisikleti, antrenörü Zerrin Üçkardeşler’den emanet olarak temin etti. Bu yarışta bisiklet ile kaza yapmasına rağmen, acı içinde yarışı bırakmayan Ateş, emanet bisikletle Türkiye ikincisi oldu.

HEDİYE BİSİKLETLE TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Elde ettiği bu başarı ile Aydın’ın göğsünü kabartan Ateş’in imkanı olmadığı için yarışa antrenörün yarış bisikletiyle katıldığını öğrenen Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker bu durum üzerine harekete geçti. Çeker’in talimatıyla başarılı sporcu Ateş’e kurumumuz tarafından profesyonel yarış bisikleti hediye edildi. Bu bisiklet hediyesi karşısında büyük sevinç yaşayan Ateş, Duatlon Türkiye şampiyonu olarak altın madalyayı Aydın’a getirme sözü verdi. İzmir’in Alaçatı ilçesinde 7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen Duatlon Türkiye Şampiyonası’nın final müsabakalarında 19-24 yaş grubunda yarışan Ateş, 143 sporcuyu hediye bisikletiyle sollayarak Türkiye şampiyonu oldu, Çeker’e de sözünü tuttu.

HEDEFİM AVRUPA DERECESİ

Aydın’ı duatlon sporunda en iyi şekilde temsil ettiğini belirten Ateş, “İmkanım olmadığı için antrenörümden aldığı yarış bisikleti ile ilk şampiyonaya katıldım. Bu şampiyonada Türkiye ikincisi oldum. Bu başarımı duyan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Bekir Çeker, bana profesyonel yarış bisikleti hediye etti. Ben de kendisine Türkiye şampiyonluğu sözü verdim. Bu sözümü tutmak için çok çalıştım. Şampiyonada elimden geleni yaptım ve Türkiye şampiyonu olarak altın madalyayı Aydın’a getirdim. Sözümü tuttuğum için mutluyum. Hedefim artık Avrupa derecesi yapmak. Bu başarılarımda emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Bekir Çeker’e, antrenörlerime ve beden eğitimi öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.