GELİYORLAR

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 13 Ekim 2017 Cuma günü Aydın'dan geçecek.

11 EKİM 2017 / Gürkan KURFALI
Bu yıl 53.’sü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 10 Ekim 2017 Salı günü Alanya – Kemer 1. Etap turuyla başladı. 

Cumhurbaşkanlığı himayesinde başlayan 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 15 Ekim 2017 Pazar günü İstanbul – İstanbul 6. Etap turu ile tamamlanacak. World Tour kategorisine yükselen Dünyanın tek kıtalararası bisiklet turuna aralarında Türk Milli Takımı'nın da bulunduğu 13 takımdan 104 bisikletçi yer almaktadır.

Aydın’dan Geçecekler 

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 4. Etabı olan Marmaris – Selçuk yarışları 13 Ekim 2017 Cuma günü Marmaris’ten saat 11.10’da start alacak. Yaklaşık saat 13.50’da Aydın il sınırları içerisine girecek olan sporcular Çine ilçesinin ardından yaklaşık saat 14.30’da Efeler ilçesi eski otogar önünde kurulacak Türkiye Güzellikleri Sprint Primi noktasından geçecekler. Tur Efeler ilçesinden geçtikten sonra İncirliova ve Germencik ilçelerinden geçerek Selçuk’ta etabı tamamlayacaklar.

Aydın’ın Tanıtımı Sağlanacak

13 Ekim Cuma günü ilimizden geçecek olan bisiklet turunda helikopterden çekilecek canlı yayın ile ilimizin tarihi güzellikleri ve sporcu-öğrenciler tarafından eski otogar önünde saat 14.30’da gerçekleştirilecek koreografi gösterisi ve Tralleis Antik Kentte gerçekleştirilecek zeybek gösterileri planlanmakta olup 120’nin üzerinde ülkede, ulusal ve uluslararası prestijli kanallar aracılığıyla canlı ve banttan yayınlar ile dünya genelinde geniş bir erişim ağında yayınlanacaktır. Ayrıca canlı yayın araçlarının geçişi esnasında ilimizin tarihi, kültürel ve yöresel tanıtımları hakkında karayolu üzerindeki köprülere büyük afişler asılacaktır. 

Tüm Aydınlıları 13 Ekim 2017 Cuma günü ilimizden geçecek olan bisiklet turunu izlemek için saat 14.30’da eski otogar önüne ve yol güzergahı üzerine davet ediyoruz.