AYDIN’DA AMATÖR SPOR HAFTASI COŞKUYLA BAŞLADI

...

9 EKİM 2017 / Gürkan KURFALI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan, her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında tüm Türkiye’de farklı etkinliklerle kutlanmaya başladı.

Aydın’da Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşü İle Başladı

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından organize edilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Spor Salonunda başlayıp Adnan Menderes Bulvarı Kıbrıs Caddesinden geri dönülerek tekrar Atatürk Spor Salonunda biten kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kortej yürüyüşüne Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Aydın ASKF Başkanı Hasip Arıkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürleri ile Şube Müdürleri, Gençlik Merkezi Müdürleri, sporcular, antrenörler ve veliler katıldı.

Sporcu Grupları Gösteri Yaptı

Kortej yürüyüşünün ardından sporcu gruplarının gösterileri izleyenleri büyüledi. Judo, karate, boks, wushu, taekwondo, cimnastik, badminton, tenis, masa tenisi, atletizm branşlarında sporcular gösteri yaptılar. Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker ile Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hasip Arıkan gösteri yapan sporcu gruplarını tek tek gezerek başarılar diledi. Ayrıca İl Müdürü Bekir Çeker ve ASKF Başkanı Hasip Arıkan sporculara eşlik ederek ter döktü.

09 – 15 Ekim 2017 tarihleri arasında ilimizde devam edecek olan Amatör Spor Haftası etkinlik programı;

10 Ekim 2017 Salı

Amatör Spor Haftası Basketbol Müsabakası : 18.30 – 20.00 – Atatürk Spor Salonu

11 Ekim 2017 Çarşamba
Amatör Spor Haftası Basketbol Müsabakası : 18.00 – 19.30 – 21.00 – Atatürk Spor Salonu

12 Ekim 2017 Perşembe

Amatör Spor Haftası Atletizm Müsabakası:  15.00 - Adnan Menderes Stadı

14 Ekim 2017 Cumartesi

Amatör Spor Haftası Okçuluk Müsabakası:  09.00 - Adnan Menderes Stadı
Amatör Spor Haftası Masa Tenisi Müsabakası:  10.00 – Mimar Sinan Spor Salonu
Amatör Spor Haftası Satranç Müsabakası:  10.00 – Gençlik Merkezi

15 Ekim 2017 Pazar

Amatör Spor Haftası Kapanış Programı : 10.00 – Atatürk Spor Salonu